İnternetten İçerik Kaldırma

İnternetten İçerik Kaldırma

İnternet insanların yaşamında bugün son derece önem arz eden bir olgu. Sürekli olarak bu alanda gelişmeler kaydediliyor. Son yıllarda yapay zekanın da internet'te kullanılmaya başlaması ile beraber insanların nerede ise düşündükleri şeyleri Google gibi muhtelif arama motorları karşılarına getiriyor.

Doğru ya da yanlış, gerekli ya da gereksiz internet üzerinde birçok bilgi bulunuyor. Kimi zaman doğal olarak kişisel bilgiler de internet ortamında yer alıyor. Eğer herhangi bir etkinliğe katılmışsanız, sizi insanlar herhangi bir durumda etiketlemişse, sosyal medya hesaplarınız herkese açık ise sizin isteminiz dışında bilgileriniz yer alabiliyor. Elbette sizin kendi isteminizde paylaştığınız bilgiler de olabiliyor.  Özgeçmişiniz, yaptığınız işler gibi ama gün gelip kendinize ait bilgilerin internet'ten kaldırılmasını aşağıda belirtilen gerekçelerden ötürü isteyebilirsiniz.

İnternetten Neden İçerik Kaldırılır?

İşte üstte belirtilen nedenlerden en başta insanların internetten bilgilerinin kaldırılmasının istenmesi en temel nedeni, kişilerin kendi istemleri dışında bilgilerin yer almasıdır.

İş başvuruları yapılır iken firmalar ilgili kişi ile ilgili özgeçmişinde ne yazarsa yazsın arama motorları üzerinden de bilgiye ulaşmak istemektedir. Bu durumda da kimi zaman yanlış, eksik, hatalı bilgiler arama motorlarında insanların karşısına çıkabilmekte ve firmaları yanıltabilmektedir.

Kadınların evlenme ve boşanma durumlarında da kafa karışıklığına yol açan sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Ya da tüm bunların dışında iş yaşamı olarak bakıldığında, işinizde başka bir sürece geçmenize rağmen hala sanal ortamda eski bilgileriniz yer alabilir. 

Sonuç olarak geçmişte yaptığınız ve her insanın yapabileceği bir hata yüzünden ya da yapmadığınız ama itibarınızı zedeleyecek bir bilgi yüzünden kendi bilgilerinizi ve/veya işyeri bilgilerinizi internetten kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu durum ise kişilerin kendi başına yapabileceği bir iş değildir. Tamamen internet ortamında tüm bilgilerin hiçbir biçimde görünmemesi ve ortaya çıkarılmaması için alanında uzman kişilerin çalışma yapması gerekir. Kişilerin eğer bu alanda eğitim almamış ise yapabilecekleri bir iş değildir.

İşlem Nasıl Yapılır?

İnternetten içerik kaldırma işleminde hem bireysel, hem işyerlerine ait bilgiler özel bir yazılım ile ortadan kaldırılır. Bunun yanında istenmeyen URL adresleri de ortadan kaldırılabilmektedir. Burada her ikisi içinde yapılacak işlem türüne özel kodlar yazılır ve bu başlı başına özel bir uzmanlık alanıdır.

Nasıl Çalışıyoruz?

Nitekim firma olarak biz alanında uzman, eğitimli işinin profesyoneli olan insanlar ile ne türden bir içerik olursa olsun müşteri odaklı bir biçimde yüzde yüz garantili olarak kaldırıyoruz.

Öncelikli olarak sizlerden böyle bir talep geldiği zaman hangi içerikler kaldırılacak ise onlara dair bir fizibilite çalışması yapıyoruz. Sonrasında sizlerden teyit alarak ilgili tüm gereksiz itibarınızı zedeleyecek olan bilgileri ortadan kaldırıyoruz. Bunu bilgi güvenliği kurallarına ve iş etiğine uygun olarak yapıyoruz.

İşlemi tamamladıktan sonra son kontrolleri yaparak sizlere gerekli olan tüm bilgileri veriyoruz ve sizlerden onay alıyoruz. İçeriklerinizi ortadan kaldırma yetinmiyor, es kaza yeniden itibarınıza gölge düşürecek durumların olmaması için size dair tüm bilgileri koruma alıyor ve benzer durumların yaşanmaması için özel bu durumu önleme çalışmaları yapıyoruz. Yani bilgileriniz bizimle güven içinde oluyor ve siz bu konuda herhangi bir sorun yaşamıyor ve endişe etmiyorsunuz. Bir kere bizimle iletişime geçtikten sonra tüm tedbirleri alıp, izleme ve önleme çalışmaları yürütüyoruz.

İnternetten İçerik Kaldırma İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ