İÇ SEO NEDİR?İÇ SEO NASIL YAPILIR

İÇ SEO NEDİR?İÇ SEO NASIL YAPILIR


 

İnternet siteleri için seo kriterlerine uyum sağlamak çok önemlidir. Yayınlanan içerikler ne kadar çok seo ile uyumlu olursa sitenin ziyaretçi sayısı da bir o kadar fazla olacaktır. İnternet kullanıcılarının  Google gibi arama motorlarını kullanarak arama yaptıkları kelimeler neticesinde ilk sayfada çıkan sitelerin, seo kurallarına uyum sağladığı söylenebilir. İnternet siteleri içerik hazırlarken içeriğe daha fazla erişim sağlanması için kullanıcıların arama motorunda arama yaptıkları kelimeleri anahtar kelime olarak kullanmaları çok önemlidir.

 

 Paylaşılacak olan içeriğin en az iki paragraftan ve alt başlık kullanılarak hazırlamaları gerekir. Seo kriterleri açısından ana başlık ve alt başlıkların mutlaka koyu puntolar ile yazılması gerekmektedir.  Ana hatlarıyla bu belirtiğimiz detaylar seo kurallarının temelini oluşturmaktadır, ve bu kurallar dış seo kriterleri olarak tanımlanmaktadır Bunların yanı sıra internet tarayıcı motorlarında en üst sıralarda çıkmak için iç seo nedir? Ve iç seo nasıl yapılır? Çok iyi bir şekilde analizinin ve uygulamasının yapılması gerekmektedir.

 

İÇ SEO KURALLARI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 

Daha öncede ifade edildiği gibi dış seo, internet sitesinin paylaşmış olduğu içeriklerin tasarlanması ve dizaynı ile alakalıdır. İç seo nedir? Sorusunun cevabı ise tamamen web sitesinin alt yapısının tasarlanması ve programlanmasıyla alakalı olan bir sistemdir. İstediğiniz kadar içeriği dış seo kurallarına göre hazırlayın eğer ki sitenizin alt yapısı iç seo kriterleriyle uyumlu değilse arama motorları web sitenizi binlerce site arasından algılayamaz ve  arama listelerinde görüntülenme şansınız yok denecek kadar az olacaktır.

İÇ seo ile uyumlu bir web sitesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken ilk kural şudur; internet sitesinin adresi title kısmında doğru ve etkili bir isim kullanılarak yazılmalıdır. Okuyucunun dikkatini çeken bir web sitesinin ismi aramalarda daha fazla ziyaretçi çekmesine sebep olmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise içeriklerin ilk paragrafında okuyucu odaklı olarak belirlediğiniz anahtar kelimeyi kullanmak ve ilk paragrafta makalenin konusunun ne olduğu hakkında ip uçları vermektir. Google listelenen sitelerin isimleri belirgin olsun diye mavi renk kullanılarak yazılır.

 

İÇ SEO NASIL YAPILIR

Aranan içeriğin konusuyla alakalı site isimlerinin altında siyah puntolarla içerikle alakalı kısa bir açıklama bulunur. İşte bu kısa açıklama, ziyaretçilerin sitenize giriş yapmasını sağlayan en önemli faktördür. İnternet sitesi olan kişiler iç seo nasıl yapılır? Diye araştırma yaptıklarında, hazırladıkları içeriklerde kullanmış oldukları odak anahtar kelimeyi çok fazla kullanmamaları gerektiği bilgisine ulaşırlar.  Hedef kelimenin haddinden fazla kullanılması arama motorları tarafından istenmeyen, gereksiz içerik olarak algılanır. Bu durumda listelerde web sitesinin görüntülenmesini engeller.

İç seo ve dış seo kriterlerine uygun bir web sitesi ve içerik hazırlamak için kesinlikle başka sitelerden alıntılar yapılmamalıdır. Bunu yapmak sizi direkt olarak çöp diye adlandırılan site kategorisine atacaktır. Kendi bilgi ve tecrübelerinizle hazırladığınız bir içeriği, doğru ve yerinde anahtar kelimeler kullanarak, alt başlıklara da yer vererek, okuyucuyu bilgilendirici içerikler hazırlamanız ilk sayfada çıkma olasılığınızı çok fazla arttıracaktır.

 

DİĞER BLOG / DUYURU